Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

  1. Úvod
  2. Nové zkušenosti dalších chovatelů s aloe berry nectarem.
Nové zkušenosti dalších chovatelů s aloe berry nectarem.
02.01.2017 20:00

 

Vážení návštěvníci, vzhledem k nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně osobních údajů jsme z článků nuceni stáhnout kontakty na autory příspěvků. Na požádání vám tyto údaje po souhlasu od autorů rádi poskytneme.

 

Úvodem k aloe vera v chovatelské praxi


Z několika set odrůd je využívána Aloe vera barbadensis, dnes pěstovaná na plantážích po celém světě. Pro podávání ptákům na piškotech nebo v pitné vodě se používají výrobky označené jako Aloe vera gel nebo Aloe vera přírodní šťáva. Všechny biologicky účinné látky v aloe působí najednou jako komplex. Výhodou je, že její podání nikdy neuškodí a většinou může jen pomoci. Aloe obsahuje beta karoten, vitaminy A, C, E a komplex vitaminů B. Pro oplozenost a líhnivost důležité stopové prvky - hořčík, měď, železo, zinek a mangan. Přítomný glukomanan má zase poměrně značný imunostimulační účinek. Při použití aloe vera je vždy poměrně důležité získat o konkrétním preparátu informace z různých zdrojů, jelikož ne všechny výrobky mají stejnou kvalitu a ne všichni distributoři jsou stejně solidní.


MVDr. Viktor Tukač, CSc., Veterinární a farmaceutická univerzita Brno, z časopisu Exota 11/2012.

 

Aloe vera od Vás používam u svojho papagája 2 roky.

 

Ara ararauna, je zatiaľ, chovaná ako domáci mazlíček no do budúcnosti ju plánujem aj do chovu už 1 rok, takže mám nieaké tie skúsenosti. A musím povedať, že tie skúsenosti (myslím s Aloe vera od firmy Forever) sú len veľmi pozitívne!!

 

Moja vtáčica nemala zatiaľ (musím poklopať) žiadne zdravotné problémy, je to veľký (cca 1200-1300 gr.) a na prvý pohľad nádherný a zdravý kus vtáka, za ktorý by sa nemusel hanbiť žiadny profesionálny chovateľ.

 

Ako som napísal, Aloe od Vás používam už 13 mesiacov, v dávke 10 ml na tri piškóty (tj. na 1 piškót dávam cca 3-4 ml aloe, presne sa to snažím dávkovať inj. striekačkou - je to robota, ale vypláca sa) denne, každé ráno o 7,00 hod. na lačno (je to pre ňu už taký "rituál", ktorým začína deň...) Viem, že vzhľadom na Vaše odporúčané dávky je to pomerne dosť veľká dávka, ale... pri tomto dávkovaní mi kanyster Aloe zhruba vydrží cca 3,5-4 mesiace, toto dávkovanie sa mi osvedčilo a zatiaľ ho meniť nechcem.

 

Vtáčica Aloe bere bez problémov, teší sa na tie piškóty, priam ich hltá...

 

Ako vravím, je prekrásne operená, chvostové letky má krásne, nerozstrapkané, dlhé, jej veľkosť som už popisoval, je kľudná, vyrovnaná, neškrieka (len od radosti), "neklove", má nás všetkých rada (myslím mňa, manželku, a dvoch synov - ale ak si môže vybrať, tak najviac manželku...), je naučená špiniť len na jedno miesto, akurát... veľký "rečník" z nej pravdepodobne nebude, ale ... aj keby mala byť do smrti nemá, túto "vadu" jej v pohode "prepáčim".

 

Čo sa týka doplňkov stravy, ktoré jej dávam okrem stravy ktorú dáva hádam každý rozumný chovateľ /tj. dennodenne 50 % krmnej dávky zmes ovocia a zeleniny (ráno), poobede zmes zrnín od Versele Laga, na spestrenie granule Zuprem, pravidelne každý deň zmes orechov (cca 8-10 druhov), sem tam Vaječnú zmes na ovocie a zeleninu, grit a čistá voda je samozr., raz za týždeň jedno varené kuracie krídelko./, tak "piliere" prírodných doplnkov jej stravy tvoria: Aloe berry nectar (od Vás), GOJI-bobule (Kustovnica čínska) - 2x týždenne - namočené cca 2 hodiny vo vode a v dávke miesto dennej zmesi ovocia a zeleniny, a CHIA-semienka - posypem nimi 2x v týždni zmes ovocia a zeleniny, resp. Goji. 1 až 2 x v týždni dávam po 2 ml denne na piškot prípravok Calcivet - zmes Ca, Mg, D3-vit., jedine v tomto nemám "moc jasno", či do nej neládujem priveľa Vápnika...

 

Tak toto je moja "potravinová alchýmia", ktorá sa mi zatiaľ vypláca a ktorej "výsledok" som Vám popísal vyššie... Viem, mám ešte rezervy v "zelenom kŕmení" a naklíčených zrninách, no všetko postupne...

 

Samozrejme, chovať jednu Aru a mať chov s 10 chovnými pármi veľkých papagájov sa nedá vôbec zrovnávať, ale ja som chcel len poukázať, na vhodnosť používania Aloe aj pri takom "chove", ako mám ja...

 

Tak by som už skončil, idem jej dať pravidelnú dávku piškótov s Aloe a pripraviť dopoludňajšiu zmes ovocia a zeleniny.

 

Ďakujem za trpezlivosť pri čítaní môjho článku.


S pozdravom MUDr. Kramár Vladimír

 

Vážení čtenáři,


i když nejsem chovatel exotického ptactva, chtěla bych se s Vámi podělit o zkušenostech s ALOE VERA konkrétně s ALOE BERRY NECTAREM. Můj pejsek se léčí sedm let s alergií na potravu a roztoče. Asi víte, že léčba MEDROLEM je účinná, ale má bohužel hodně vedlejších účinků. Pejskovi přestávaly fungovat nadledvinky a byl stále více nateklý. Přestal jevit zájem o každodenní vycházky a běhání za míčem. Jednoho dne jsem četla článek o ALOE VERA a oslovila jsem autora článku pana Máci, který mě doporučil ALOE BERRY NECTAR a řekl mi dávkování...
ALOE BERRY NECTAR jsem podávala dvakrát denně kávovou lžičku před jídlem. Radila jsem se i s panem doktorem. Ale moc pochopení pro můj pokus neměl. Při myšlence, co všechno už pejsek vyzkoušel, jsem byla rozhodnuta pokračovat a výsledek se brzy dostavil. Po 14 dnech pejskovi viditelně bříško zhublo po 1 měsíci zhubl o 1 kilogram. Nyní pejskovi dávám 3x denně kávovou lžičku a přidala jsem 2x denně rybí tuk OMEGA 3 mastné kyseliny. Mohu říci, že pejsek je opět veselý, srst je hebká a lesklá. MEDROL je z celé tablety ubrán na čtvrtinu. Myslím, že je to opravdu velká změna a pejsek mi moji snahu a výdrž oplácí oddaností a láskou.


Jiřina Nová

 

Moje zkušenosti s Aloe vera.


Chovem papoušků se zabývám necelých sedm let. Snažím se jim předkládat pestrou stravu: kromě suchého zrní i klíčené, ovoce, zeleninu, bylinky a trávy, také vitamínové přípravky pro exoty. Papoušci se mi zdáli být v dobré kondici, jen alexandři a pyrury měli stále roztřepená ocasní pera. Rádi a často šplhají po pletivu.

 

Asi před dvěma roky mi na burze pan Máca nabídl Aloe Berry Nektar, a protože jsem už četla několik článků o téměř zázračných účincích aloe, koupila jsem 1 balení na zkoušku. Chovám spíše malé druhy papoušků, do té doby piškoty odmítali. Jiná situace nastala, když jsem je pokapala Aloe. Piškoty byly první ze všeho krmení pryč. Aloe dávkuji 1 ml na 1 piškot, piškoty krájím na malé kostičky a posypu jimi směs ovoce a zeleniny (každý den, jen v zimním období vynechávám asi 2 měsíce podle okolností).

 

Asi po dvou měsících užívání se nejvýrazněji projevily účinky na alexandrech. Do té doby divocí ptáci, kteří nervózně přelétávali z bidla na bidlo, kdykoliv jsem šla kolem, se jakoby uklidnili, teď sedí a dívají se, co jim nesu, v klidu si je mohu zblízka prohlédnout. A roztřepená ocasní pera jsou minulostí. Všichni mí papoušci jsou vitální, mají krásné uhlazené peří, dokonce si myslím, že přepeření probíhá rychleji.

 

Zkrátka a dobře – od té doby kupuji Aloe Berry Nektar pravidelně, jsem s ním spokojená a vřele ho doporučuji všem chovatelům.

 

Milena Brchaňová

 

Zkušenosti s grepovým sirupem.


V mém chovu mám 2 páry papoušků konžských. Jeden sameček měl velmi často průjem. Pokoušel jsem se všemi způsoby o zlepšení jeho stavu (různé přípravky, vynechání naklíčeného zrní, ovoce, zeleniny), ale stále bez úspěchu. Pak jsem si přečetl zajímavé články publikované panem Mácou a rozhodl se, že vyzkouším grepový sirup. Sirup jsem podával první týden v preventivní dávce, dále 3 týdny v léčebné dávce. Průjem se nepatrně zlepšil.
Po dalším 3 týdenním podávání v léčebné dávce došlo k dalšímu zlepšení. Pak jsem se rozhodl podávat grepový sirup nakapaný na piškot. Po týdnu byl trus bez problémů. Sameček si ale začal škubat peří na stehně a bříšku (pravděpodobně alergie na citrus paradis). Okamžitě jsem přestal kapat sirup na piškot a přidával jsem ho v preventivní dávce do vody. Sameček si peří přestal škubat. Sirup jsem v preventivní dávce dával ještě další 4 týdny. Trus je v normě, samečkovi peří dorůstá. Nyní papouškům konžským podávám 3 týdny v měsící Aloe vera a týden grepový sirup. Trus je ukázkový, zdravotní stav papoušků velmi dobrý, jsou velmi aktivní, peří mají lesklé, uhlazené, barvy intenzivnější. Děkuji za rychlé a odborné rady.


Jiří Zajíc

 

Dobrý den.


S aloe vera jsem já osobně spokojen. Používám ho asi tak 4 měsíce a u pyrur hnědouchých měly na krku špatné opeření a už z velké části je v pořádku. Zdá se mi že jsou více aktivní hlavně v tomto počasí většinou seděli nehnutě na bydlech ale teď se mi zdají více čilé a mají o vše co se děje okolo větší zájem. Moji pyrury nechtěly granule ale když jim je pokapu aloe tak je berou jen zbydou kousky co nebyly namočené.