Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

  1. Úvod
  2. Používání aloe berry nectaru po dobu jednoho měsíce.
Používání aloe berry nectaru po dobu jednoho měsíce.
02.01.2017 20:04

 

Vážení návštěvníci, vzhledem k nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně osobních údajů jsme z článků nuceni stáhnout kontakty na autory příspěvků. Na požádání vám tyto údaje po souhlasu od autorů rádi poskytneme.

 

Krátkodobé výsledky a poznatky paní Magdaleny Žohové.


Eklektus samice "Lóra", stáří 10 let

 

Oškubaná - holá kůže na břiše i zádech, okousané letky i ocas. Obézní, agresivní a útočná.

 

Jemně mlžená sprayem Aloe First, kůže vláčná, trvale zvlhčená, nesvědí, pera se lépe rozbalují. Postřik aplikován do doby, než začala být obrostlá prachovým peřím. Pouzději již rosena jen čistou vodou. Aloe spray na narostlém peří působí lepivě a papoušek se více čistil a hrozilo, že by svou přepéčí peří následně poškozoval. Podáván přípravek Aloe Berry Nectar na piškot - denně 2-3 ml.

 

Za dobu jednoho měsíce dorostla téměř všechna ocasní pera, letky v křídlech narůstají postupně, v současné době dorostla asi polovina letek (především ruční letky). Záda jsou zapeřena asi z 80 %, břicho dorostlo jen poskrovnu, protože zde si to stále trochu škube. Narostlé peří je velmi kvalitní, výrazné barvy a lesk. Eklekta byla velmi agresivní a neurotická, nyní je mnohem klidnější a tolik neútočí.

 

Krmivo postupně přeměněno ze suchých semen na klíčené zrniny a směs ovoce. Suché krmivo je v součané době zastoupeno asi částí 1/5 i méně. Většinu tvoří směs ovoce (víno, banán, jablka, granát. jablko, hruška, kiwi, blumy, papája, květy pampelišek, atd.).

 

Kakadu žlutolící sumbský, pár - oba stáří 8 let

 

Papoušci po rvačce - samec těžce poranil samici. Oba od sebe odděleni.

 

Samec Willy


Trvale nervózní, agresivní, začal se škubat na břiše. Podáván sirup Aloe Berry Nectar - denně na piškot 3 ml. Občas mlžen Aloe First, dost to nemá rád, maže mu to peří.

 

Po třech týdnech se přestává škubat, peří zatím nedorostlo. Ostatní peří je pevnější a nadýchanější.

 

Samice Katy


Těžký úraz zobáku - poškozen spodní zobák v lůžku, poraněné měkké tkáně v zobáku i kořene jazyka. Porušen pravý nosní otvor. Poraněná levá noha, prsty i zápěstí. To se později zanítilo z důvodu odumřelé tkáně. Následovala operace nohy, odstranění nekrotizujících tkání, přišití části prstu. Operace hlavy - odstranění znekrovaných tkání ze zobáku i části odlomeného zobáku v levém koutku. Měsíc krmena jen uměle, zobák bez schopnosti sebrat potravu po dobu jednoho měsíce. Po této době začala být schopná sebrat některé připravené měkké krmivo.

 

Na piškot aplikován sirup Aloe Berry Nectar - denně 3 ml, GREPOVÝ SIRUP - 2 kapky denně po dobu 2 týdnů. Zraněná noha potřená Aloe First.

 

Po tomto druhém měsíci (měsíc s Aloe) je její zdravotní stav nadějný. Už zkouší i tvrdší stravu sama okusovat, vrátila se částečná motorika zobáku, odrůstají poškozené části v lůžku zobáku. Noha se zhojila bez optických závad, snížená motorika přišitého prstu - zatím nelze vyloučit, že se časem nerozcvičí úplně. Pravděpodobně bude třeba ještě jeden zákrok na úpravu zdeformovaného zobáku. Léčba je dlouhodobá, předpoklad nejméně půl roku. U tohoto případu není možné doložit rozdílové srovnání léčby bez přípravků Aloe a s nimi, každopádně je samice v dobré kondici (po úrazu zhubla na 300 gr. z původních asi 450 g), je velmi aktivní, spolupracuje při podávání léků a její peří je pevné a nadýchané. Chocholka má sytou barvu - téměř oranžovou.

 

Amazoňan modročelý, samec "Harry", stáří 10 let

 

Chován izolovaně jako PET. Začal se škubat ve spodní části břicha, a to zelené vrchní peří. Šedé prachové zatím nechává nepoškozeno.

 

Po 10ti letech poprvé mezi papoušky, do té doby jen s lidmi a pejskem. Dostal k sobě samičku stejného druhu. Ozývá se psím štěkáním nebo mluví naučená slova. Neumí "amazonsky".

 

Dostává denně Aloe Berry Nectar asi 2 ml na piškotu (zbytek vyhazuje). Občas rosen Aloe First - nemá to moc efekt, postřik mu slepuje peří a on to nesnáší.

 

Výsledek se zatím žádný nedostavil, papoušek se škube dál, socializace také nedopadla, k samici se chová lhostejně, stále jen štěká. V příším týdnu bude i se samicí zařazen do velké voliéry ke zdravé skupině amazoňanů, kteří ho snad strhnou ke skupinovému chování.

 

Amazoňan modročelý, samice Kirry, stáří 5 let

 

Občas těžké dýchání, chroptí, kašle, pak to samo přejde. Vyšetřením krve bylo potvrzeno, že je hypersenitivní na prach z peří ostatních ptáků. Je alergická především na prach z peří kakaduů.

 

Podáván sirup Aloe Berry Nectar, zatím se projevila jen změna na peří - ztmavlo, zvýraznily se barvy. Hodnoty hypersensitivy na prach budou porovnány až za delší dobu - vyšetření plánuji cca za rok. Tato léčba je dlouhodobá.

 

Agapornis šedohlavý cana - 5 ptáků ve stáří 2-8 let

 

Cany jsou velmi neurotičtí ptáci, v domácích chovech nesmírně plašiví, nedůvěřiví k novému krmivu. Jejich strava bývá často chudá. Ptáci byli propelichaní, odchovy slabé.

 

Podáváme sirup Aloe Berry Nectar na senegalských klasech. Klasy jsou namočeny do hustého sirupu, který na nich ulpí. Již po dvou týdnech se všichni ptáci zklidnili, nejsou tak plašiví při krmení, u dvou párů se vylepšilo opeření, jeden z párů si začal upravovat budku a samice ze zdržuje uvnitř.

 

Ara ararauna, samice "Tereza", stáří 20 let

 

Ara chována jako PET, několikrát změnila majitele, nesmírně neurotická, oškubané celé břicho až ke krku.


Postřik Aloe First aplikován jen na holou kůži několikrát ze začátku, než začalo narůstat prachové peří. Nesmírně to nesnáší. Sirup Aloe Berry Nectar podáván na lžičce, denně cca 5-6 ml přímo do zobáku.


 

Pomalu si přestává peří škubat, zatím narostla část bílého prachového na břiše. Ostatní peří krásně modře lesklé a tmavé. Její chování se markantně změnilo, již není tak neurotická, snížila se její útočnost.

 

Ara vojenský, samice Klárka, stáří 4 roky

 

Silně harmonizující pár, samice zůstala sama po úhynu samce. Dostala se do těžké deprese, jen apaticky seděla, svěšená křídla. Přestala se krmit. Povedlo se ji přesvědčit a třetí den snědla dva podané piškoty napuštěné sirupem Aloe Berry Nectar, tj. asi 8 ml.

 

Po 30ti minutách se probudila z letargie a začala trochu spolupracovat a konečně šla na krmení. Sirup z aloe zde zafungoval jako antidepresivum, účinky se dostavily po půl hodině. Tento systém krmení byl pak praktikován po další dva týdny, kdy už začala být opět relativně normální. Je sice posmutnělá, ale aspoň funguje a krmí se sama. Piškoty s Aloe si bere z ruky. Není ochočená. Lítá se skupinou amanožanů ve velké voliéře v Botanické zahradě UK Na Slupi. Velmi se jí zintenzivněly barvy peří

 

Kakadu bílý, samec "Ferda", stáří 17 let

 

Kakadu chován 15 let izolovaně jako PET. Krmen převážně jen černou slunečnicí. Mírně přiškublý na břiše. Socializace neproběhla úspěšně, ostatní ptáci ho vrcholně nezajímají, ignoruje je. Stejně to dopadlo se samicí. Postupně změněno krmení na směs zrnin + ovoce a zelenina, granule. Dlouhodobě se špatně krmí, je hubený.

 

Po podávání sirupu Aloe Berry Nectar se zlepšil jeho přístup ke krmení. Dostal větší chuť k jídlu, je ochoten jíst i nová krmiva, je hravější a trochu si spravil kondici. Socializace s ostatními papoušky je stále nulová. Nicméně piškotky s Aloe mu nesmírně chutnají.

 

Magdalena Žohová


 


 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz