Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
- Úvod
- Zdravá výživa
- re-scha Ac-i-prim s bakterií Lactobacillus acidophilus nástupcem legendárního produktu PT-12. 18 g
re-scha Ac-i-prim s bakterií Lactobacillus acidophilus nástupcem legendárního produktu PT-12. 18 g
- TOP produkt

- Kompletní specifikace
- Komentáře 0
- re-scha Ac-i-prim s bakterií Lactobacillus acidophilus nástupcem legendárního produktu PT-12. 18 gSkladem590 Kč488 Kč bez DPH
Ac-i-prim s Lactobacillus acidophilus je nástupcem legendárního PT-12.
Ac-i-prim je nový produkt nahrazující PT12. Přes 15 let zkušeností s laktobacily ve farmaceutickém průmyslu poskytuje firmě re-scha® vyjímečně znalosti v tomto oboru, které firma využila k výrobě tohoto nového produktu. Vysoké nároky firmy re-scha® i jejich zákazníků na standard kvality se odráží v tomto novém probiotickém přípravku. Deklarované počty živých laktobacilů jsou pro nás velmi důležité. Produkt je samozřejmě dodáván v balení, které umožňuje jeho správné skladování.
Tento specifický L. acidophilus nebyl vybrán náhodou.
Ac-i-prim obsahuje pouze jeden probiotický krmen. Různé druhy bakterií mohou navzájem ovlivňovat svoji účinnost. Je velmi obtížné sestavit skupinu bakterií, které spolu mohou dobře fungovat jako probiotika.
Tento přípravek není v kapslích. Jaký přínos pro uživatele nebo zvíře mají kapsle, které se nerozpustí ani při průchodu střevem? Riziko je velké. Navíc, probitika uchovávaná v kapslích ztrácejí mnoho živích bakterií.
Tento laktobacilus je specifický izolát, který se často nachází v tenkém střevě cílových druhů zvířat. Mimo jiné je schopen obsadit dostupné střevní receptory. Mnoho rozsáhlých studií, které jsou třeba pro schválení EU ukázalo, že tento přípravek výrazně zlepšuje celkové zdraví a vitalitu zvířat.
Používání Ac-i-prim má primárně snížit nutnost použití antibiotik. Již předchozí produkt PT12 ukázal, že laktobacily nejen podporují metabolismus, ale také pomáhají tělu vyrábět živiny, které nelze do těla jinak dopravit. Účinek laktobacilů na patogeny byl již podrobně vysvětlen v mnoha publikacích.
L. acidophilus nemá žádnou rezistenci (odolnost) k antibiotikům, Ac-i-prim je tedy vždy vhodné použít po každé léčbě antibiotiky. Laktobacily rezistentní (odolné) na antibiotika nejsou v EU povolená.
Ac-i-prim se může podávat současně s antibiotiky v tom případě, že se mezi podáváním probiotik a antibiotik dodrží tříhodinový odstup v jejich podání. Po skončení antibiotické terapie se doporučuje podávat Ac-i-prim 14 dni nebo tak dlouho, než se zdravotní stav papoušků zlepší.
Při používání antibiotik dojde k odstranění veškeré bakteriální mikroflóry z trávicího traktu. Trávící trakt, ale pro svou správnou funkci přítomnost bakterií potřebuje. V návaznosti na nové studie se doporučuje probiotika podávat již během antibiotické terapie, protože to zrychluje regeneraci nejen střeva, ale i celého organismu.
Použití Ac-i-prim:
Ac-i-prim je vhodné podávat s jídlem.
Podání v pitvné vodě je vhodné pouze za předpokladu, že zvířata vypijí medikovanou vodu během 2-3 hodin. Mnoho studií prokázalo, že čím déle ponecháme probiotika ve vodě, tím méně jich zůstává živých.
Jiný způsob podání je poprášit Ac-i-prim na krmení.
Nejjednodušší a nejefektivnější způsob je smíchat připravené krmivo s Ac-i-prim v plastové krabičce nebo sáčku a důkladně protřepat. Přestože tak může být část bakterií ztracena, je to často nejvhodnější způsob.
Ac-i-prim nemůže být předávkován, nadbytek bakterií je zkrátka z těla vyloučen.
Lactobacilly zastaví svůj růst samovolně, pokud je pH ve střevě mimo ideální hodnotu.
Při přípravě ptáků na hnízdění podávajete Ac-i-prim alespoň 14 dní. Pro zvýšení kvality vajec je vhodné podávat Ac-i-prim během celého období snášky.
Mláďatům podáváme Ac-i-prim po dobu minimálně 14 dnů života od prvního dne. Lepší je podávat i déle.
Ac-i-prim dávkování:
Je preferováno podávat Ac-i-prim v krmné dávce.
Dávka je přibližně 3 g / kg krmiva (= 1 zarovnaná větší odměrka) v závislosti na věků zvířat.
Balení obsahuje odměrky pro správné podávání.
Balení 40 g Ac-i-prim obsahuje jednu malou a jednu velkou odměrku.
Velká zarovnaná odměrka v balení 120 g a 40 g Ac-i-prim (= 3.0 g) pro přibližně 30-40 zvířat a den.
Malá zarovnaná odměrka v balení 40 g a 18 g Ac-i-prim (= 0.3 g) pro 3-5 zvířat a den.
Malá zarovnaná odměrka v balení 18 g Ac-i-prim (= 0.3 g) pro 3-5 zvířat a den.
Skladování Ac-i-prim:
Ac-i-prim produkty jsou v kvalitním mrazáku skladovány ve firmě re-scha® před expedicí. re-scha® i nadále doporučuje skladování v mrazáku při teplotě -18° C. Laktobacily tak zůstanou živé po mnoho let.
Dočasné skladování:
v lednici (4°C - 6°C) po dobu 12 měsíců
v pokojové teplotě (20°C – 22°C) po dobu 6 měsíců je také možné.
Tento leták je návodem, jak používat správně Ac-i-prim. Firma re-scha® ráda poskytne další podrobné informace pro další způsoby použití.